cena kalkulowana dla grupy 45 osób przy wyjeździe autobusu z Wrocławia.
Końcowa cena wycieczki zależy od miejsca podstawienia autobusu oraz ilości uczestników.
6:00 wyjazd z kraju. 9:00 przyjazd do miejscowości Litomyśl. 9:00-12:00 Litomyśl - zwiedzanie jednego z największych renesansowych pałaców w Czechach wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dzisiejszy wygląd zamku jest dziełem włoskich architektów, którzy na życzenie królewskiego kanclerza Włatysława II z Pernsztejna przebudowali starą biskupią rezydencję. Zamek wyróżnia się bogato zdobionymi fasadami (technika sgraffito) oraz jednym z najlepiej dochowanych teatrów zamkowych w Europie. W trakcie zwiedzania odwiedzimy sale reprezentacyjne, teatr zamkowy oraz ogrody. 12:30 przejazd do Kromieryże. 13:30-17:00 zwiedzanie: Kromieryż - miasto, które od XVII wieku stanowiło centrum kulturalne środkowych Moraw. W roku 1997 Kromieryż został ogłoszony najpiękniejszym historycznym miastem Czech – bywa również często nazywany Hanackimi Atenami. Symbolem miasta jest letnia rezydencja ołomuńskich biskupów. W skład kompleksu pałacowego wybudowanego na miejscu gotycko-renesansowego zamku zniszczonego w trakcie najazdu wojsk szwedzkich w roku 1643 wchodzą również ogrody zamkowe oraz tzw. ogród kwiatowy. Pałac Arcybiskupi szczyci się jedną z najpiękniejszych rokokowych sali w Europie a zamkowa biblioteka posiada jedne z najcenniejszych księgozbiorów na świecie. Ogrody pałacowe zostały zaprojektowane we francuskim geometrycznym stylu. Ciekawy jest zwłaszcza ogród kwiatowy, w którym znajduje się kolumnada z posągami przedstawiającymi postacie z mitologii greckiej oraz ośmioboczna rotunda ozdobiona rzeźbami, freskami i mozaikami. Pałac Arcybiskupi wraz z przylegającymi do niego ogrodami znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. W trakcie zwiedzania odwiedzimy sale reprezentacyjne, wieżę zamkową o wysokości 84 metrów (206 schodów) oraz oba ogrody pałacowe. Po krótkiej przerwie przespacerujemy się po historycznym centrum Kromieryże w trakcie którego zobaczymy Rynek miejski z arkadami i barokowym Ratuszem, gotycki kościół św. Maurycego, jeden z najcenniejszych zabytków barokowych na Morawach – kościół św. Jana Chrzciciela, kolumnę Marii Panny oraz założone w roku 1266 winiarnie arcybiskupie. 17:00 obiad w lokalnej restauracji. 19:00 wyjazd do hotelu. 20:00 zakwaterowanie. Czas wolny.
8:00 śniadanie. Wyjaz z hotelu. 10:00-11:00 zwiedzanie Valtickiego labiryntu – unikalnego labiryntu historycznych winnych piwnic o długości 800 metrów. Budowa pierwszych piwniczek datowana jest na XIII wiek i przypisywana jest mnichom klasztoru minorytów. W trakcie zwiedzania z przewodnikiem dowiemy się wszystkiego o historii i produkucji wina na Morawach. Zwiedzanie obejmuje również degustację lokalnego wina. Po krótkiej przerwie przespacerujemy się po Valticach miasteczku słynącym z produkcji wina i jednej z najlepszych szkół sommelierskich w Czechach. Symbolem Valtic jest barokowy pałac z kaplicą oraz kościołem WNMP. W pałacu ma swoją siedzibę Narodowe centrum wina. 12:30 wyjazd do Lednicy. 13:30-16:00 zwiedzanie pałacu w Lednicy stanowiącego centrum tzw. areału Lednicko-Valtickiego, dawnych dóbr rodowych rodziny Lichtensteinów, który stanowi jednen z największych kompleksow komponowanego krajobrazu na świecie. Pałac wraz z areałem Lenicko-Valtickim (283 km²) znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. W trakcie zwiedzania zobaczymy dawne sale reprezentacyjne znajdujące się na parterze pałacu (trasa I) lub prywatne apartamenty rodziny książęcej (trasa II) oraz przejdziemy się po ogrodach pałacowych. 16:00 wyjazd z Lednicy. 16:30-18:00 zwiedzanie jednej z morawskich winnic z wykładem o produkcji wina i degustacją. 19:00 kolacja w lokalnej restauracji. Czas wolny.
8:00 śniadanie. 9:00 wyjaz z hotelu. 11:00-13:30 zwiedzanie miasteczka Trzebicz będącego jednym z najlepiej dochowanych przykładów trwającego przez ponad 500 lat pokojowego współżycia religii chrześcijańskej z Judaizmem w Czechach. W roku 2003 Stare Żydowskie Miasto z cmentarzem oraz bazyliką św. Prokopa zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie zaczniemy od bazyliki św. Prokopa wybudowanej w latach 1240-1260 przez zakon benedyktynów. Do najcenniejszych elementów trzynawowej bazyliki należy pochodzący z XIII wieku portal wejsciowy bogato zdobiony motywami ze Starego Testamentu, romańska absyda z rozetą, kaplica opacka z dochowanymi malowidłami ściennymi (XIII w.) oraz romańska krypta ze sklepieniem żebrowo-krzyżowym. W sąsiedztwie bazyliki i dawnego klasztoru benedyktynów znajduje się jedna z najlepiej zachowanych dzielnic żydowskich w Europie. Do dnia dzisiejszego dochowało się tutaj ponad 120 żydowskich domów mieszkalnych oraz ratusz, szkoła, szpital, budynek rabinatu i dwie synagogi. Nieodłączną częścią Starego Żydowskiego Miasta jest również założony na początku XVII wieku cmentarz, który należy do największych i najlepiej zachowanych cmentarzy żydowskich w Europie. 13:30 wyjazd z Trzebicza. 14:30-17:00 zwiedzanie centrum Telczy z renesansowym zamkiem oraz przylegającym do niego miastem wewnętrznym, wpisanym w roku 1992 na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Spacer po mieście zaczniemy na placu Zachariasza z Hradce pyszniącym się renesansowymi i barokowymi domami mieszczańskimi z charakterystycznymi arkadami. Oprócz domów mieszkalnych na placu znajduje się również Ratusz, kościół. św. Jakuba, jezuickie kolegium wraz z przyległym kościołem, barokowa kolumna morowa oraz pochodząca z roku 1616 fontanna świętej Magłorzaty. Plac zamyka pierwotnie gotycki zamek przebudowany w drugiej połowie XVI wieku na renesansową rezydencję szlachecką. Zwiedzanie Telczy zakończymy na Starym Mieście. Najcenniejszym zabytkiem tej części miasta jest kościół Najświętszej Panny Marii pochodzący z roku 1385 z dochowana gotycką wieżą i prezbiterium. 17:00 wyjazd do Ołomuńca. 18:30-20:00 zwiedzanie barokowego centrum Ołomuńca będącego po Pradze drugim najważniejszym i największym miejskim zabytkowym zespołem urbanistycznym w Czechach. W trakcie spaceru zobaczymy m.in.: Rynek Górny z gotyckim Ratuszem i zegarem astronomicznym, pozłacaną kolumnę Trójcy Przenajświętszej wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO, katedrę św. Wacława, pałac Arcybiskupi, kościół św. Maurycego, Uniwersytet Palackiego będący drugim najstarszym uniwersytetem w Czechach, kolumnę mariacką oraz liczne pałace miejskie i dawne domy kupieckie. 20:00 wyjazd z Ołomuńca. Przyjazd do kraju ok. 23:00